Naujienos
 

LIETUVOS PRABAVIMO RŪMŲ INFORMACIJA, DIRBANTIEMS SU GINTARU

 

2016 m. gegužės1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos Seimo 2015 m. lapkričio 10 d. priimtas naujos redakcijos Lietuvos Respublikos tauriųjų metalų ir brangakmenių valstybinės priežiūros įstatymas. Pagal minėto įstatymo nuostatas gintaras kaip natūralios kilmės akmuo pripažįstamas brangakmeniu.

 

Svarbu žinoti, kad gintaras privalomai neprabuojamas, jo, kaip brangakmenio, sertifikavimas nėra privalomas.

 

Pažymėtina, kad Jums pageidaujant Lietuvos prabavimo rūmų Brangakmenių tyrimo laboratorija ūkio subjektui ar fiziniam gintaro ar jo gaminio turėtojui gali išduoti Kokybės pažymėjimą. Ši paslauga yra mokama.

 

Gintaro gaminiai, sukurti nenaudojant metalų (pvz. suverti gintaro karoliai ar pan.),  nėra ženklinami atsakomybės ženklu.

 

Informuojame, kad visi ūkio subjektai, kurie vykdo su gintaru susijusią veiklą,  nesvarbu, ar jis būtų įtvirtintas tauriųjų ar netauriųjų metalų gaminiuose (pvz. sidabriniai ar plieno auskarai su gintaru), ar papuošalai būtų tik gintariniai (pvz. suverti gintaro karoliai, apyrankės, kt.) − turi būti įtraukti į ūkio subjektų, kurie verčiasi su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais susijusia veikla, sąrašą.

 

Ūkio subjektui, dirbančiam su gintaru, nenaudojant metalų, pakanka pateikti Lietuvos prabavimo rūmams užpildytą veiklos  Deklaraciją, t.y. pateikti informaciją apie vykdomą ar planuojamą vykdyti veiklą su gintaru, veiklos vietos adresus, ūkio subjekto duomenis. Ūkio subjekto įrašymas į sąrašą nemokamas.

 

Ūkio subjektų, registruotų Lietuvos prabavimo rūmuose iki 2016 m. gegužės1 d. (jeigu registracija galiojo 2016 m. gegužės1 d.), registracija galioja neterminuotai, t.y., ūkio subjektams, kurie ankščiau dirbo su gintaru ir tauriaisiais metalais bei buvo registruoti Lietuvos prabavimo rūmuose, papildomos deklaracijos teikti nereikia.

 

Jeigu palaikote verslo ryšius su asmenimis, dirbančiais su gintaru ir neregistruotais Lietuvos prabavimo rūmuose, prašytume pasidalinti su Jais šia informacija.

 

Iškilus klausimams dėl veiklos su gintaru įteisinimo, prašytume rašyti Lietuvos prabavimo rūmams info@lpr.lt arba skambinti 8-313-52815.

 

Informacijos atnaujinimo data: 2016-07-18.

 

 

Paieška:
Į pradžiąSpausdinti puslapįSvetainės medisNEĮGALIEMS
Naujienos
 
Brangakmenių tyrimų laboratorijos kasdienybė: vietoje deimantų - pigūs blizgučiai....
 
2017 m. rugpjūčio 21 d. projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai Martynas Galnaitis ir Edgaras Nausėda, lydimi Lietuvos Respublikos finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus darbuotojos Giedrės Gabnienės, lankėsi VĮ“Lietuvos prabavimo rūmai“ Vilniaus filiale....
 
Lietuvos prabavimo rūmų Prabavimo ir įspaudavimo laboratorija tarptautinėje vasaros mokykloje „Measurement Science in Chemistry“ pristatyta kaip gerosios praktikos pavyzdys....
 
Lietuvos prabavimo rūmai pradėjo tikslinių mokymų ciklą įmonių ir kitų verslo subjektų specialistams, kurių veikla susijusi su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais. ...
 
2017 m. balandžio 3 ir gegužės 4 dienomis Lietuvos prabavimo rūmų Prabavimo ir įspaudavimo laboratorijoje lankėsi Druskininkų miesto „Ryto“ gimnazijos moksleiviai....
  
Lietuvos prabavimo rūmai skelbia nereikalingo arba netinkamo (negalimo) naudoti turto, viešąjį aukcioną. ...
 
Lietuvos prabavimo rūmai š.m. kovo 8-11 dienomis dalyvavo tarptautinėje juvelyrikos parodoje „Amber Trip“...
 
Į rinką patenka brangakmeniai su netikrais gemologijos laboratorijų sertifikatais...
  
Lietuvos prabavimo rūmų specialistų konsultacijos veiklos vietoje bei individualūs mokymai...
© Penki kontinentai 1996-2004. Visos teisės saugomos. Webmaster